Wyposażenie Praktyki

 

Tomograf wiązki stożkowej CBCT

Nasza Praktyka wyposażona jest w najnowocześniejszy tomograf wiązki stożkowej firmy VATECH pozwalający na wykonanie skanów 3D zarówno całego uzębienia, jak i wybranych okolic, umożliwiając przeprowadzenie precyzyjnej diagnostyki warunkującej skuteczność leczenia.

Nasz tomograf jest w pełni cyfrowy, dzięki czemu masz pewność, że dawki ekspozycji są minimalne i bezpiecznego dla Twojego organizmu.

Rutynowo wykonujemy także podstawowe badania RTG, takie jak zdjęcia pantomograficzne i zdjęcia wewnątrzustne.

Nasz aparat świetnie sprawdza się w leczeniu implantologicznym, chirurgicznym, protetyce oraz endodoncji. Stanowi także doskonałe wsparcie procesu planowania leczenia.Mikroskop zabiegowy ALLTION


Praca w powiększeniu to podstawowy sposób na realizacją wysokich standardów związanych z dokładnością wykonywanych procedur stomatologicznych. W Naszej Praktyce wykorzystujemy mikroskop zabiegowy o powiększeniu sięgającym 25x.

Mikroskop ten wykorzystywany jest przede wszystkim w leczeniu endodontycznym, ale również w implatologii i chirurgii stomatologicznej. Leczenie kanałowe realizowane w mikroskopie pozwala na skuteczne udrażnianie kanałów korzeniowych , które bez takiego sprzętu skazane byłoby na niepowodzenie. Nasz Zespół odbył liczne kursy pozwalające na rutynowe użytkowanie mikroskopu zabiegowego i osiąganie wysokiej skuteczności realizowanych procedur.PiezotomPosiadany przez nas piezotom pozwala na precyzyjne cięcie tkanek twardych bez ryzyka uszkodzenia tkanek miękkich, naczyń krwionośnych i nerwów. Wykorzystujemy go rutynowo w zabiegach implantologicznych i chirurgicznych wymagających cięcia kości, między innymi w przeszczepach bloków kostnych, poszerzeniu wyrostka zębodołowego, podnoszeniu dna zatoki szczękowejresekcjach korzeni zębów, odsłanianiu i usuwaniu zębów zatrzymanych.

W połączeniu ze specjalnym systemem chłodzenia piezotom zabezpiecza tkanki przed uszkodzeniem i przegrzaniem, ułatwiając szybkie gojenie po zabiegu. 
Fizjodyspenser firmy NSKDo wykonywania szybkich i dokładnych zabiegów implantologicznych konieczne jest posiadanie wydajnego fizjodyspensera, który umożliwia preparowanie tkanki kostnej z zachowaniem ciągłego chłodzenia solą fizjologiczną przy zagwarantowaniu stałych obrotów i precyzyjnej kontroli momentu obrotowego. W naszej praktyce posiadamy fizjodyspenser wiodącego światowego producenta - firmy NSK wraz z redukcyjnymi kątnicami implantologicznymi.Endometr z kątnicą endodontyczną i systemem wypełniania kanałów korzeniowych gorącą gutaperką

W gabinetach posiadamy urządzenia wspomagające proces leczenia endodontycznego. Korzystamy z dokładnych endometrów, narzędzi maszynowych i ręcznych do opracowywania kanałów korzeniowych renomowanych firm, jak i urządzenia do termoplastycznego wypełniania kanałów korzeniowych. Stosując cały system w połączeniu z mikroskopem zabiegowym oraz tomografem wiązki stożkowej możemy podjąć się wykonania leczenia kanałowego w trudnych, powikłanych przypadkach, z zachowaniem wysokiej skuteczności długotrwałego utrzymania zęba leczonego endodontycznie.
Aparat elektrochirurgiczny EMED 120


Urządzenie przetwarzające energię elektryczną w prąd zmienny wysokiej częstotliwości (HF). Prąd HF przepływając przez tkankę wywołuje efekt termiczny wykorzystywany do cięcia i koagulacji tkanek. Aparat elektrochirurgiczny generuje prąd zmienny o częstotliwości powyżej 300 (kHz), dzięki czemu nie powoduje ryzyka powstania niezamierzonego efektu elektrolizy lub stymulacji mięśni i nerwów.

Wykonywana dzięki urządzeniu elektrokoagulacja  polegająca na ścięciu białka za pomocą łuku elektrycznego jest wykorzystywana do bezkrwawego cięcia tkanek, wycinania przerostów błonyśluzowej oraz bezbolesnego usuwania zmian skórnych, takich jak: włókniaki, prosaki, naczyniaki gwiaździste, znamiona rubinowe czy brodawki.

Nasza Praktyka jest w pełni skomputeryzowanaDzięki zaawansowanej komputeryzacji naszej Placówki jesteśmy w stanie prowadzić planowanie skomplikowanych procedur stomatologicznych w wirtualnej przestrzeni na ekranie komputera. 

Dzięki temu nasi Pacjenci mają pewność, że nawet najbardziej skomplikowane zabiegi są precyzyjnie zaplanowane. Dlatego też w wielu przypadkach jesteśmy w stanie maksymalnie skrócić czas wykonywania zabiegów chirurgicznych i przeprowadzić je w sposób minimalnie inwazyjny.